O autorze
Urodziłem się w 1947 w Olsztynie. Studiowałem na Politechnice Warszawskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 trafiłem do obozu internowania. Jestem laureatem Nagrody im. Barbary Sadowskiej za całokształt twórczości. Od 2007 roku prowadzę w różnych miejscach warsztaty „pisania twórczego” (m.in. w IBL PAN). Wraz z żoną Anną Janko przebywałem wielokrotnie na stypendiach twórczych za granicą. Na stałe mieszkamy w Warszawie. Wydałem ileś książek poetyckich i prozo-poetyckich. Pracowałem w różnych mediach i wydawnictwach. Dziś jestem emerytem, ale przecież nie złożyłem broni literackiej. Zamierzam pisywać w portalu NaTemat, ponieważ cenię sobie wysoki poziom, dynamizm, piękną szatę graficzną i logistykę portalu, a także szanuję osoby, które go prowadzą (czy współprowadzą).

Jeszcze Polska nie umarła

Rękopis wiersza Wybickiego
Rękopis wiersza Wybickiego Internet
Czy to nie dziwne, że dla nas, Polaków, najważniejszy jest pewien mierny wierszyk Józefa Wybickiego, rymotwórcy, który poza "Pieśnią legionów polskich we Włoszech" (zwaną dziś Hymnem Narodowym) nic ważnego nie stworzył?

...W chwilach najpodnioślejszych śpiewa się "Jeszcze Polska nie zginęła!" (w pierwotnej wersji "Jeszcze Polska nie umarła"). W kąt idą wtedy Kochanowski, Norwid, Mickiewicz, poeci naprawdę wielcy i przy tym autorzy niejednej strofy patriotycznej. Mnie to nieustannie dziwi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...